Strona główna

Sonda

Jakie imię będzie nosił nasz Bociek?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Biegające luzem psy w Połczynie

W Połczynie nagminnie, luzem bez nadzoru właścicieli biegają psy po ulicach. Otrzymaliśmy sygnały od mieszkańców, że czują się zagrożeni, bo nie wiedzą jak może zareagować dany pies. „Mieszkam tutaj od niedawna i zauważyłem bardzo dużo psów, czy moje dzieci mają się bać, gdy rano wychodzą do szkoły?” – pyta Pan Mirek.

Według prawa każdy pies powinien być odpowiednio zabezpieczony, aby nie zagrażał osobom trzecim. Poza posesją powinien posiadać kaganiec, być na smyczy pod opieką właściciela i mieć aktualne badania i szczepienia.

 „Wychodząc z psem na spacer, często ciągnie się za nami wataha psów i nie można spokojnie pospacerować.” – mówi Pan Krzysztof.

Często dziecko jadące rowerem zaczyna gonić taki luzem biegający pies. Nie zawsze w złych zamiarach, być może dla zabawy, ale dziecko wtedy ucieka bo się boi, a pies goni dalej. W tej sytuacji dziecko może się przewrócić i zrobić sobie krzywdę, a w najgorszym wypadku wpaść pod jadący samochód.

Pies może też zrobić krzywdę swoją masą, nieświadomie, np. skacząc na człowieka, może też przez przypadek podrapać.

Nie mówimy, że wszystkie psy biegające luzem są groźne, ale mieszkańcy czują duży dyskomfort ponieważ nie znają tych zwierzą i nie wiedzą jak się zachowają. Właściciel może powiedzieć, że „pies krzywdy nie zrobi”, ale skąd ma wiedzieć jak jego czworonóg zachowuje się bez nadzoru z jego strony. W domu pies może być grzeczny i ułożony, ale biegając luzem często z innymi psami jego zachowanie może się bardzo zmienić.

Jeżeli macie poczucie zagrożenia ze strony psów biegających luzem po Połczynie, wystarczy zrobić zdjęcie (nawet komórką) i przekazać je jako materiał dowodowy na Policję. Im więcej takich zgłoszeń tym lepiej. Policja ma za zadanie upomnieć właściciela. Taka sprawa, może też być skierowana do Sądu Grodzkiego, a właściciel psa przy pierwszej sprawie może być ukarany kwotą 50 zł. Jeżeli właściciele nie wezmą do siebie takiego upomnienia i te same psy nadal będą biegać bez nadzoru po wsi przy kolejnych sprawach kara może sięgać nawet 5 000 zł.

Z drugiej strony, zgłaszając luźno biegającego psa być może ratujemy mu życie. Taki zwierzak narażony jest na potrącenie przez samochód, czy też pogryzienie przez inne psy. Nie raz widać leżącego potrąconego psa przy głównej drodze w Połczynie.

Temat był już kiedyś poruszany na naszym forum

Prosimy o Wasze opinie w komentarzach na stronie, forum czy też na FB.

Fotografie przesłał nasz użytkownik Mirek.

 #

Ty wiejski burku ,ty wiesz co

Ty wiejski burku ,ty wiesz co to paranoik/.

 
 #

No i co ? Paranoicy czują się

No i co ? Paranoicy czują się zagrożeni. A pokolenie paranoików wychowuje kolejne pokolenie paranoików

 
 #

Od rana dwa psy średniej

Od rana dwa psy średniej wielkości/rudy i czarny/ bez obroży ikagańców patrolują Połczyno.Zaraz dzieci będą szły do szkoły.Rodzice nie boicie się o swoje pociechy.

 
 #

Ja widzę, że to raczej Ty

Ja widzę, że to raczej Ty (Anonim, pon., 2017-04-24 18:54 #) nie masz lub nigdy nie miałeś psa. Nawet najbardziej wyszkolony i ukochany pupil może być nieobliczalny biegając bez kontroli. Tak się składa, że miałem psa który został pogryziony przez takiego który szedł luzem z właścicielem. Ten widok i wycie gryzionego psa pozostaje na długi czas a co za tym idzie nieufność wobec każdego wałęsającego się czworonoga.

 
 #

A na wsi to może być

A na wsi to może być bezprawie.Tu nie każdy pies gryzie tylko co 5 .Abyśmy na tego nigdy nie trafili a szczególnie dzieci idące do szkoły

 
 #

Nawet na terenie prywatnym

Nawet na terenie prywatnym ale nie ogrodzonym pies nie może biegać bez kagańca .Bezpańskie psy winne być wyłapywane przez gminę.Co to za właściciel któremu pies ucieka z domu i cały dzień i noc straszy ludzi,goni koty,zające.Gdzie są miejscowi myśliwi mogą strzelać do wałęsających się po polach i lasach bezpańskich psów.A co będzie jak pogryzą człowieka właściciel powie że był szkolony.

 
 #

Zgadzam się w 100%

Zgadzam się w 100%

 
 #

Widze ze chyba nigdy nie

Widze ze chyba nigdy nie miał/a psa jeszcze trochę dystansu nie każdy pies gryzie wyluzujcie mieszkacie na wsi a wszystko wam przeszkadza

 
 #

Brawo za brak rozumu, mam

Brawo za brak rozumu, mam nadzieję, że "trafisz" na dużego pieska

 
 #

To prawda ale nie możemy

To prawda ale nie możemy mówić o wszystkich psach niekiedy poprostu pies ucieknie i to nie z winy właściciela a jeśli chodzi o drogę koło wiatraków to teren prywatny i psy mogą tam biegać i nic nikomu do tego jeśli się boi tamtędy chodzic to niech idzie inna droga

 

Dodaj nowy komentarz

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Kalendarz wydarzeń

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info