Strona główna

Sonda

Co należy zrobić z popiołem z pieca i z kominka?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Co należy zrobić z popiołem?

Co należy zrobić z popiołem z pieca czy kominka? Wysypać na drogę, na pole, na łąkę czy do kosza na śmieci zmieszane? Po lewej stronie znajduje się sonda na ten temat (zapraszamy do udziału), a poniżej prawidłowa odpowiedź.

Zgodnie z art. 145 Kodeksu wykroczeń,” zanieczyszczanie lub zaśmiecanie miejsc publicznych , a w szczególności dróg, ulic, placów, ogrodów, trawników lub zieleńców, podlega karze grzywny do 500 zł lub karze nagany.”

Popiół wyrzucony na drogę zostaje przepłukiwany przez opady do gruntu i jest źródłem zanieczyszczeń wód gruntowych. Popiół zawiera mnóstwo szkodliwych związków, które przy wietrznej suchej pogodzie uwalniają się do atmosfery zanieczyszczając ją, a tym samym mogą być źródłem chorób np. dróg oddechowych.

Istnieje też duże prawdopodobieństwo, że w popiele znajdować się będzie gwóźdź lub inny ostry przedmiot, który uszkodzi oponę w aucie czy rowerze, lub co najgorsza stopę naszą czy naszego dziecka.

Zgodnie z prawem, każdy obywatel płaci za odbiór odpadów komunalnych. W gminie Puck płacimy od osoby, nie od ilości oddanych śmieci. Popiół to też odpad i należy go wrzucać do kosza na śmieci zmieszane. Powinien być wygaszony, aby nie wywołać pożaru kosza na śmieci.

Postępujmy odpowiedzialnie, dbajmy o środowisko, zdrowie naszych dzieci i nasze.

 #

W Gminie Puck to jest tylko

W Gminie Puck to jest tylko takie piepszenie o ekologii.Czy są tu jakieś kontrole czym się pali w piecach,co się wylewa na pola,czy wszyscy maja umowy na wywóz śmieci i szamba jeżeli nie mają kanalizacji,ilu ukarano za to osób.Co z sypaniem na drogi i łąki popiołu i gruzu itd.Czy za mało jest w Gminie urzędników ,może kolejny wice wójt potrzebny .Ruszyć w teren urzędnicy,odkleić się od biurek.

 
 #

Przecież popiół wysypywany

Przecież popiół wysypywany jest tylko w dziury na drogach aby było równo.Nie będzie dziur nie będzie wysypywania popiołu,proste.

 
 #

Czy ty siebie słyszysz ?????

Czy ty siebie słyszysz ????? Moim zdaniem Karać i to surowo każdy ma pojemnik na śmieci to niech tam popiół sypie a nie w dziury !!!!!

 
 #

Patrząc na wynik Sondy,

Patrząc na wynik Sondy, mieszkańcy albo nie czytają ze zrozumieniem, albo nie myślą. Później płacz bo raczysko się przypałętało. A kto to wie, czy to nie także od tego pyłu z popiołu.

 
 #

A ja mam wrażenie że to co

A ja mam wrażenie że to co zostało wysypane na ulicę polna to też popiół bo kurzy się jak popiół ,zastanawiam się też kto na to pozwolił bo jak ktoś ma wykonać usługę to chyba ktoś w gminie to sprawdza a nie zleci i ma w nosie ....zapraszamy na polna na spacer w ładny słoneczny dzień i niech jadą polna jakieś 2 auta które jeszcze będą się ścigać który pierwszy do Gdańskiej dojedzie Ta mąka popiół czy coś tam jest WSZEDZIE w buzi nosie na ubraniu w oczach Poprostu wstyd że ktoś na to pozwolił a tak się dzieje 2 razy w roku też modernizacja terenu BRAK SLOW szybciej były dziury każdy jechał wolno no i co najważniejsze nie kurzyło się tak jak w tej chwili

 
 #

To prawda po każdej

To prawda po każdej "naprawie" dróg gruntowych kurzy się niemiłosiernie. A kierowcy się prześcigają z prędkością. To jest chyba jakieś kruszywo pomieszane z piachem.

 
 #

Brawo w końcu ktoś zwrócił

Brawo w końcu ktoś zwrócił uwagę na popiół wysypywany na drogi lub na puste działki no bo przecież lepiej sąsiadowi wysypać pod płot niż kupić większy kosz na śmieci. Brawo panie Redaktorze to jest bardzo duży problem i tych którzy tak postępują powinno się karać. Może w końcu popiół zacznie trafiać tam gdzie powinien.

 

Dodaj nowy komentarz

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info