Strona główna

Sonda

Czy przy szkole w Połczynie powinna być sala gimnastyczna ?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Reklama

Reklama

Festyn integracyjny - Podsumowanie

4 czerwca 2022 r. po dłuższej przerwie, odbył się w Połczynie Festyn Integracyjny.

Organizatorami wydarzenia byli: Szkoła Podstawowa im. Antoniego Abrahama w Połczynie, Stowarzyszenie Wspólne Połczyno, Wiejski Klub Kultury, Klub Seniora w Połczynie, Sołtys Połczyna i OSP w Połczynie.

Festyn połączony był z otwarciem miejsca rekreacji dla młodych mieszkańców – Skate Parku w Połczynie. Otwarcia dokonał zastępca Wójta Gminy Puck oraz członek stowarzyszenia Wspólne Połczyno Piotr Neubauer, który przedstawił historię powstania Skate Parku.

Po czym wraz z Sołtysem Połczyna Dariuszem Groenwaldem, dyrektor szkoły Grażyną Wolf, oraz administratorem parafii pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Pucku księdzem Mariuszem Kunickim nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

Miłośnicy sportu również przybyli na to wydarzenie i zaprezentowali swoje umiejętności jeżdżąc na hulajnogach i deskorolkach.

Organizując festyn i zapraszając gości spoza naszego środowiska, chcieliśmy pokazać, że każde miejsce i każdy pretekst jest dobry do budowania więzi.

Od 15.30 atrakcje zapewnialiśmy na boisku przy OSP w Połczynie. Miasteczko festynowe oferowało wiele rozrywek: dmuchaniec dla najmłodszych, loterię z nagrodami, słodkie i słone przekąski: wata cukrowa, tęczowe galaretki, ziemniaki na patyku, grill, pierogi ukraińskie ciepłe i zimne napoje, malowanie twarzy, przejażdżki bryczką konną. Młodzieżowa drużyna pożarnicza w, której aktywnie działają uczniowie naszej szkoły, brała udział w konkursach i pokazach.

Na scenie mogliśmy podziwiać występy wokalne uczniów i absolwentów Szkoły Podstawowej im. A. Abrahama w Połczynie, wokalistek z Ukrainy oraz tancerek i tancerzy ze Studia Sztuki Da Capo al fine z Pucka . Gościnnie wystąpiły: Wiera oraz Larysa Stepashko z Kijowa. Imprezę poprowadził zastępca Wójta Gminy Puck Piotr Neubauer.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy organizacji festynu. Dziękujemy rodzicom, nauczycielom , pracownikom szkoły i naszym dzielnym uczniom i przyjaciołom szkoły. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Materiał dostarczony przez SP Połczyno

Galeria z wydarzenia

Galeria WP

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Przydatne Linki

 

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info