Sonda

Kto wygra wybory na wójta Gminy Puck ?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Podsumowanie II Biegu Ziemi Puckiej na 10 km o Puchar Wójta Gminy Puck

Dnia 18 września 2016 r. Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Gminie Puck przy współpracy z Urzędem Gminy Puck przeprowadził II Bieg Ziemi Puckiej na 10 km.

W zawodach wystartowało 75 zawodników (w tym 16 kobiet), którzy mieli do pokonania trasę 10 km z terenu Puszczy Darzlubskiej do Połczyna.

Zwycięzcą drugiego biegu Ziemi Puckiej na 10 km został Adam Struk (Słuchowo), który trasę biegu pokonał w 33 min i 46 sek.

Wśród kobiet z terenu Powiatu Puckiego najszybsza okazała się Julia Bieszk z Karlikowa uzyskując wynik 43 min i 21 sek.

Po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal.

Oczekując na ceremonię wręczenia nagród zawodnicy mieli okazję spróbować zupy przygotowanej przez kucharza – Marka Kołacza, oraz zjeść drożdżówkę upieczoną przez Panie z Wiejskiego Domu Kultury.

Z pośród uczestników biegu rozlosowano 20 osób, które za okazaniem numeru startowego otrzymało upominki rzeczowe.

Za zajęcie miejsc od I-VI w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn zawodnicy otrzymali pamiątkowe puchary oraz upominki rzeczowe.

Ponadto w każdej kategorii wiekowej czołowa trójka otrzymała puchary (nagrody nie były dublowane). Wyróżniono również najlepszych strażaków OSP w kategorii mężczyzn i kobiet.

Wszystkie nagrody i upominki rzeczowe wręczał zasłużony działacz sportowy w Gminie Puck – Waldemar Płomień.

Od Redakcji Wirtualnego Połczyna

Mieszkańcy Połczyna też wzięli udział w biegu.

W klasyfikacji generalnej Nowicki Jarosław, z czasem 46:05,6 zajął 31 miejsce, Schmidt Janusz z czasem 47:56,7 zajął miejsce 38, Wolszon Sławomir dobiegł na metę na 39 pozycji z czasem 48:21,1, a na 58 pozycji uplasował się Korthals Joachim z czasem 54:05,0.

OSP z Połczyna reprezentował Groenwald Dariusz, który z czasem 55:40,5 zajął 63 pozycję.

Komunikat jak i pełna tabela przesłana przez OKSiT Puck pod linkiem.