Strona główna

Sonda

Kto jest za (w związku z planami w zakresie ViaMaris) ?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Reklama

Reklama

Wystawa „Połczyno na starych fotografiach” oraz promocja książki J. Ceynowy “Jak we wsë rólną założëlë”

W niedzielę 26 lutego 2023 w na Sali OSP Połczyno, miała miejsce wystawa starych zdjęć połączona z promocją  nowej książki J. Ceynowy “Jak we wsë rólną założëlë” o Połczynie.

O godzinie 15:00 spotkanie rozpoczęto od promocji książki, w której znajdziemy uwspółcześnioną, opracowaną przez Mateusza Klebba, Romana Drzeżdżona i Dariusza Majkowskiego sztukę sceniczną Józefa Ceynowy oraz dwa teksty naukowe autorstwa Michała Hinca oraz Daniela Kalinowskiego.

Na spotkanie przybył syn Józefa Ceynowy z małżonką, zastępca wójta Gminy Puck Piotr Neubauer, autorzy książki, artystka pochodząca z Połczyna Weronika Korthals, wiele innych osobistości w tym Sołtys Połczyna Dariusz Groenwald, goście oraz mieszkańcy starsi i młodsi.

Organizacją wystawy oraz spotkania zajęła się Klubowa WKK Beata Jeka.

Pomysłodawcą powtórzenia wystawy pod tytułem „Połczyno na starych fotografiach” , która miała miejsce 10 lat temu, był były Sołtys Połczyna, aktualnie Radny Łukasz Korthals.

Wystawa została wzbogacona o „nowe” zdjęcia dostarczone przez mieszkańców ukazujące dawne życie mieszkańców Połczyna.

Podczas spotkania, uczniowie Szkoły Podstawowej w Połczynie  zaprezentowali swoje umiejętności, grając, śpiewając i tańcząc.

Wystawa jest dostępna do oglądania w godzinach funkcjonowania naszej placówki kultury: pon. 17:00-20:00 | 8:00-14:00, wt. 08:00-18:00, śr. 08:00- 18:30, czw. 08:00-18:30, pt. 17:00- 21:00.
 
Zdjęcia z wydarzenia w Galerii oraz na profilu na FB

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Przydatne Linki

 

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info