Strona główna

Sonda

Czy Paczkomat w Połczynie jest potrzebny?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Pełna mobilizacja mieszkańców – protest nadal trwa

29 stycznia 2019 roku odbyło się drugie spotkanie zorganizowane przez Radę Rodziców szkoły podstawowej im. Antoniego Abrahama w Połczynie, w związku z planowanymi zmianami dotyczącymi przekształcenia szkoły w Połczynie.

Gościem na tym spotkaniu była Radna Gminy Puck Pani Katarzyna Burchacka-Klimczuk.

Bardzo duże wsparcie mamy w mieszkańcach, co widać na ulicach Połczyna. Banery protestacyjne wiszą na ogrodzeniach prywatnych posesji.

W czwartek 31 stycznia 2019 roku o godzinie 10:00 rozpocznie się IV Sesja Rady Gminy Puck, podczas której ma zostać poddana głosowaniu między innymi „Uchwała w sprawie zamiaru przekształcenia Szkoły Podstawowej w Połczynie”. Połczyno robi wszystko, aby uchwała ta została odrzucona.

Link do Proponowanego porządku obrad IV Sesji Rady Gminy Puck

Wśród Radnych mamy wsparcie w naszym Sołtysie Łukaszu Korthals, oraz wsparcie zadeklarowała Pani Katarzyna Burchacka-Klimczuk wraz ze swoim komitetem, czyli razem 6 pewnych głosów z możliwych 21.

Zgodnie z prawem każdy mieszkaniec może uczestniczyć w Sesji Rady.

„Transparentność działania organów gminy obejmuje w szczególności prawo obywateli do uzyskiwania informacji, wstępu na sesje rady gminy i posiedzenia jej komisji, a także dostępu do dokumentów wynikających z wykonywania zadań publicznych, w tym protokołów posiedzeń organów gminy i komisji rady gminy. Jawnością tą objęte jest także prawo obywateli do uzyskiwania informacji o stanowisku, jakie poszczególni radni zajmowali w głosowaniach w istotnych dla mieszkańców gminy kwestiach.”

Art. 57. Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, każdemu zapewnia wolność organizowania pokojowych zgromadzeń i uczestniczenia w nich.

Dlatego też, zebrała się delegacja, która ma zamiar podczas obrad przedstawić swoje racje przemawiające za tym, że szkoła w Połczynie jest potrzebna i ma zostać w aktualnej formie.

Druga grupa będzie manifestować pod Urzędem Gminy Puck.

Protestować mogą nie tylko osoby ściśle związane z Połczynem, ponieważ podobny problem ma szkoła w Rekowie Górnym, a szkoły w Werblini i Celbowie planuje się całkowicie zamknąć.

Manifestacja musi się odbyć w sposób nie naruszający ogólnego spokoju. Jednocześnie jest prośba o nieblokowanie przejścia dla pieszych i niezakłucanie ruchu na ulicy.

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info