Strona główna

Sonda

Czy Paczkomat w Połczynie jest potrzebny?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Połczyno będzie walczyć o swoją szkołę !!!

25 stycznia 2019 roku na Sali OSP Połczyno odbyło się spotkanie z mieszkańcami Połczyna w sprawie projektu Rady Gminy Puck, który zakłada przekształcenie Szkoły w Połczynie w szkołę I-III z odziałem przedszkolnym. Co prawdopodobnie może być  pierwszym krokiem wygaszenia szkoły.

Według projektu dzieci z klas IV-VIII miałyby kontynuować naukę w szkole w Darzlubiu.

Na spotkanie przybyło około 100 osób – mieszkańcy Połczyna, Zdrady i nawet Pucka, bo dzieci z miasta Puck także są uczniami naszej szkoły.

Ustalono, że zostanie zrobione wszystko co pomoże zablokować założony projekt zmian, mieszkańcy będą walczyć o swoją szkołę, która od prawie 300 lat wpisana jest w lokalną społeczność i krajobraz.

Zapisy w kronice szkolnej sugerują, że szkoła została założona w 1750 roku. W 1916 roku naprzeciwko starej szkoły wybudowano nowy większy budynek i tam przeniesiono uczniów. 15 lutego 1958 roku oddano do użytku nową część budynku wybudowaną w czynie społecznym przez mieszkańców. 18 maja 1967 szkole nadano imię Antoniego Abrahama. 19 października 2007 nadano szkole sztandar, oraz powstał Hymn szkoły. W 2017 roku budynek szkoły przeszedł gruntowną termomodernizację.

Szkoła to nie tylko budynek, to historia od pokoleń i społeczność, która od najmłodszych lat integruje lokalną społeczność.  

Rozpoczyna się akcja protestacyjna !!!

POŁCZYNO DO BOJU !!!

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info