Strona główna

Sonda

Kto jest za (w związku z planami w zakresie ViaMaris) ?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Reklama

Reklama

Promocja książki Józefa Ceynowy oraz wystawa fotograficzna w Połczynie

Zapraszamy na promocję sztuki autorstwa Józefa Ceynowy – działacza, pisarza kaszubskiego i nauczyciela pochodzącego z Połczyna pt. “Jak we wsë rólną założëlë” wydaną przez Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Promocja oraz sprzedaż książki odbędzie się 26 lutego 2023 roku o godz. 15:00 w sali Wiejskiego Klubu Kultury w Połczynie (ul. Gdańska 2).

W książce znajdziemy uwspółcześnioną, opracowaną przez Mateusza Klebba, Romana Drzeżdżona i Dariusza Majkowskiego sztukę sceniczną Józefa Ceynowy oraz dwa teksty naukowe autorstwa Michała Hinca oraz Daniela Kalinowskiego.

Autorzy opowiedzieli o genezie procesu kolektywizacji rolnictwa, jej tragicznych społecznych i ekonomicznych następstwach, o powstaniu Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej “Naprzód” w Połczynie, a także podjęli się wnikliwej próbie analizy naukowej sztuki pisarza kaszubskiego Józefa Ceynowy

Podczas wydarzenia będziemy mogli zobaczyć występ uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Abrahama z Połczyna, a także uczestniczyć w otwarciu wzbogaconej o nowe zdjęcia Wystawie Fotograficznej” Połczyno w starej fotografii”.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenie.

Wstęp wolny.

Źródło: oksitpuck.pl

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Przydatne Linki

 

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info