Strona główna

Sonda

Czy w Połczynie jest problem z psami biegającymi luzem?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Bociek, który postanowił zostać na zimę w Połczynie

Jeden bocian „zamieszkujący” w gnieździe przy ulicy Gdańskiej, postanowił zostać na najbliższą zimę w miejscu swojego urodzenia.

Zdarza się czasami, że bociany z późnego lęgu lub osłabione nie odlatują do ciepłych krajów na okres zimowy.

Dopóki nie spanie śnieg, bocian sobie poradzi. Jednak gdy pola zostaną przykryte białym puchem, a zbiorniki wodne zamarzną, aby bocian przeżył, potrzebna będzie pomoc człowieka. Nie zaleca się zdrowego osobnika próbować łapać, ponieważ można go przepłoszyć z okolicy gdzie najwyraźniej znajduje dla siebie pożywienie.

Kiedy jednak, przyjdzie sroga zima, można go dokarmiać bezpośrednio, „na oczach bociana”, aby inne zwierzę nie zjadło pokarmu, surowymi małymi rybami czy też mięsem z małymi kawałkami kości.

Aby bocian mógł długo żyć, nie należy go oswajać, ponieważ traci on wtedy naturalny lęk przed ludźmi i w przyszłości będzie narażony na zagrożenie ze strony kłusowników na trasie swojej wędrówki.

Co innego dotyczy osobników chorych lub osłabionych, które bez pomocy człowieka nie przeżyją najbliższej zimy. W tym wypadku należy zgłosić fakt do najbliższego ośrodka rehabilitacji zwierząt lub szukać pomocy w ptasich azylach - w znalezieniu takiego miejsca powinien pomóc urząd gminy.

Nie udało nam się zrobić zdjęcia naszego bociana w ciągu dnia, dlatego taka słaba jakość zdjęć. Jak by się komuś udało zrobić zdjęcie w ciągu dnia, prosimy o podesłanie na adres redakcja@polczyno.pl lub o wstawienie na naszym profilu na FB.

W Połczynie według zestawienia na stronie baza.bociany.pl jest 11 gniazd bocianich, czy to się zgadza?.

Bocian jest pod ścisłą ochroną.

Dużo interesujących informacji na temat bocianów, można znaleźć na stronie www.bociany.pl

 #

A gdzie On w zimę znajdzie

A gdzie On w zimę znajdzie pokarm,gdzie będzie gniazdował,to są ptaki ciepłolubne.Niemoc i bezradność oraz naiwne tłumaczenie Fundacji Pro Natura

 
 #

Dnia 29.11.2017.godz.16,30

Dnia 29.11.2017.godz.16,30 bocian stoi na gnieżdzie przy ul.Gdańskiej,idzie zima na pewno jej nie przetrzyma bo nikt go nie chce ratować.Mamy towarzystwa zwierząt,inspektorów przyrody,władze Gminy i mówi się że ma radzić sobie sam.A dwa dni temu słyszałem w tv że jak bocian nie zostanie złowiony to na pewno zdechnie.Ot cała miłość do braci mniejszych.

 
 #

Na profilu podanej fundacji

Na profilu podanej fundacji jest informacja o następującej treści:

"Nie ma konieczności interwencji w przypadku osobników zdrowych, nie wykazujących oznak zranienia (np. w postaci zwichniętego czy złamanego skrzydła), poważnego zranienia czy choroby. Sprawne osobniki trudno jest złapać, a ucieczka przed ludźmi powoduje straty energii, którą powinny wykorzystać w tym czasie na szukanie jedzenia. Poza tym podejmowanie jesienią prób schwytania ptaka może spowodować jego przepłoszenie z miejsca, gdzie był w stanie znaleźć odpowiednią ilość pokarmu, a tym samym narażenie go na ryzyko śmierci głodowej."

 
 #

Fakt, że bobian został u nas

Fakt, że bobian został u nas na zimę, został zgłoszony przez nas do Fundacja Przyrodnicza PRO NATURA, Sołtys zgłaszał temat do Gminy i do róznych insytucji i towarzystw. Bocian jest pod obserwacją, jak będzie widać, że dzieje się z nim coś złego zostaną podjęte starania aby go złapać i przezimować.

Na dzień 28 listopada 2017 do Fundacji Pro Natura zgłoszono 80 bocianów, które zimują w Polsce.

Warto śledzić profil fundacji na https://www.facebook.com/bocianyFundacjaPrzyrodniczaPRONATURA/

 
 #

Adresy z gniazdami się

Adresy z gniazdami się dublują, są jeszcze z przed nadania ulic i po.

 

Dodaj nowy komentarz

Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image.

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info