Strona główna

Sonda

Kto jest za (w związku z planami w zakresie ViaMaris) ?:

Lokalni Przedsiębiorcy

Reklama

Reklama

Przystanek szkolny na ul. Polnej

Uchwałą z dnia 29 października 2020 roku określono warunki i zasady utworzenia i użytkowania przystanku szkolnego na ul. Polnej w Połczynie.

Przystanek powstał pod koniec 2020 roku i jest własnością Gminy Puck, mogą z niego korzystać po uzgodnieniu, nieodpłatnie jedynie operatorzy i przewoźnicy wykonujący transport w ramach publicznego transportu zbiorowego.

Przystanek powstał ze względu na rozbudowę osiedla domków jednorodzinnych na obszarze od ul. Polnej do DW 213, na którym mieszka duża liczba dzieci uczęszczających do Szkół w Połczynie i Darzlubiu.

Obsługuje podróżujących autobusu szkolnego linii Celbowo, Brudzewo, Połczyno, Zdrada, Mechowo, Darzlubie. Ma zwiększyć bezpieczeństwo dzieci oczekujących na autobus.

Przystanek ma powierzchnię 8 m2 (4x2m), obowiązuje w okresie trwania roku szkolnego od 1.09 do 30.06.

Został zbudowany i oznakowany zgodnie z przepisami prawa.

Autobus szkolny, aby dojechać na opisany powyżej przystanek, jedzie najpierw ulicą Zieloną, gdzie jest ograniczenie do 8 ton. Mieszkańcy mają obawy, że za chwilę ułożone tam płyty ulegną zniszczeniu. Dziwią się, że Wójt się zgodził, aby ulicą Zieloną poruszał się duży autobus szkolny, gdzie w jego miejsce mógłby jeździć mały bus.

Uchwała

 #

Autobus

Tu nie chodzi o to że autobus wozi dzieci do szkoły tylko że przystanek jest w nieodpowiednim miejscu a ciężki autobus jeżdzi po osiedlu łamiąc znaki drogowe i niszcząc i tak kiepskie osiedlowe drogi.

 
 #

Autobus

Jak tak zależy Gminie na bezpieczeństwie dzieci i mieszkańców to na małych uliczkach gdzie nie ma chodników to taki duży autobus stanowi niebezpieczństwo że coś uszkodzi bądż kogoś przejedzie.Może lepiej zainwestować w światła na przjściu pieszym na Gdańskiej gdzie dzieci chodzą do szkoły i były już wcześniej wypadki z ich udziałem .Poza tym znaki sobie a życie sobie.

 
 #

Przystanek

Przystanek super sprawa????
Przydałoby się żeby drogą do przystanku,
Dało się dojechać ???? obecnie to persevance z Marsa będzie dzieci woził do szkoły????

 
 #

Przystanek

Dziwią się, bo nie wiedzą, że wcześniej tym samym autobusem rozwożone są dzieci do Mechowa, część dzieci wysiada na pierwszym przystanku w Polczynie, część wysiada na ul. Polnej, pozostałe jadą do Celbowo i Brudzewa. Patrząc na bezpieczeństwo dzieci, dziwi mnie obawa o płyty drogowe.

 
 #

Dzieci nigdy nie są same

Dzieci nigdy nie są same zawsze jest rodzic a płyty ? Gmina wydała pieniądze na płyty a kto to będzie poprawiał jak będzie trzeba ? Mieszkańcy ul zielonej ? I ogrodowej bo autobus tamtędy jeździ ???? bezpieczeństwo swoją drogą ,po śmieci też jeździ duuuzy samochód ale nie 2 razy dziennie .

 

Partnerzy Serwisu

Kto Nas LUBI :)

Przydatne Linki

 

Oddaj krew - Krew ratuje życie

 

 

 

Kliknij baner po szczegóły.

Ostatnie komentarze

Pogoda

Nasza pozycja w sieci

PRchecker.info